Podwójne złoto w XI edycji Oświęcimskiej Ligi Siatkówki dla Setbol-a

olslogo9 maja 2015 roku, po 7 miesiącach zmagań siatkarskich, rozegrane zostały finały Oświęcimskiej Ligi Siatkówki dziewcząt szkół gimnazjalnych. W tym sezonie w lidze organizowanej przez MOSiR Oświęcim, rywalizowało 18 drużyn z województwa małopolskiego i śląskiego w 2 kategoriach wiekowych. Kategoria młodsza klas 1 gimnazjum i 6 szkół podstawowych. Kategoria starsza to klasy 3 i 2 gimnazjum. W obu kategoriach w finale zagrały uczennice Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu objęte programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. /patrz: skrót filmowy/  ,   /patrz: fotogaleria/

W meczu finałowym w kategorii młodszej klasa I  pokonała drużynę z Andrychowa 2;0,  ich starsze koleżanki z  kl. III  zmierzyły się z drużyną UMKS Kęczanina Kęty,  po wyrównanej i bardzo zaciętej walce setbolówki mogły cieszyć się z podwójnego zwycięstwa.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu Grażyna Korczyk, delegat Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu Renata Pachla oraz prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Setbol Oświęcim Przemysław Karaś, którzy wręczali puchary, medale i statuetki dla najlepszych zawodniczek ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu.

Wyniki finałów:
OLS 1
MG2 Setbol A SOS Oświęcim – UMKS Kęczanin Kęty
2:0 (25:23,25:22)
MG2 Setbol A S.O.S. Oświęcim
Marta Chmielowiec, Aleksandra Kiełpińska, Natalia Księżarczyk, Inga Kajfasz, Anna Mituta, Paulina Siwek, Natalia Stachowiak, Klaudia Suślik, Gabriela Wojtas, Agnieszka Wójcik, trener: Krystyna Karaś
UMKS Kęczanin Kęty
Kamila Królicka, Maria Witek, Wiktoria Olbrzymek, Katarzyna Pawińska, Julia Dwornik, Gabriela Pękala, Wiktoria Herl, Oliwia Pałamarczuk, Wiktoria Kusak, Monika Olearczyk, Angelika Cieśla, trener: Zofia Dudek
OLS 2
MG2 Setbol D SOS Oświęcim – UKS Andrychów
2:0 (25:17,25:14)
MG2 Setbol D S.O.S Oświęcim:
Katarzyna Kozieł, Katarzyna Księżarczyk, Kinga Kuźma, Agata Leśniak, Marta Lipka, Wiktoria Maksajda, Alicja Michalczuk, Karolina Mordan, Karolina Oleksa, Zuzanna Rusinek, Martyna Wyrobek, trener: Marek Wasztyl
MKS Andrychów:
Katarzyna Brańka, Gabriela Curzydło, Wiktoria Masiuk, Agnieszka Zaremba, Maja Woźniak, Anna Polak, Zuzanna Bizoń, Patrycja Kowala, trener: Renata Adamczyk

Liga OLSK1 (klasy III gimnazjum i młodsze):

1. MG2 Setbol A SOS Oświęcim
2. UMKS Kęczanin Kęty
3. ZSG Libiąż
4. UMKS Gilus Gilowice
5. UKS Jocker Oświęcim
6. MG2 Setbol C SOS Oświęcim
7. ZSG 2 Kęty
8. MG2 Setbol D SOS Oświęcim
9. MG 2 Setbol B SOS Oświęcim
10. Gimnazjum Chełm Śląski

 Najlepsza atakująca – Agnieszka Wójcik
Najlepsza zagrywająca – Monika Olearczyk
Najlepsza rozgrywająca – Anna Mituta
Najwszechstronniejsza – Julia Dwornik

Liga OLSK2 (klas I gimnazjum i młodsze):

1. MG2  Setbol D SOS Oświęcim
2. MKS Andrychów
3. SP 11 Setbol Oświęcim
4. SP 1 Wola
5. UMKS Kęczanin Kęty
6. UMKS Gilus Gilowice
7. UKS Jocker Oświęcim
8. Gimnazjum Chełm Śląski

Najlepsza atakująca – Alicja Michalczuk
Najlepsza zagrywająca – Marta Lipka
Najlepsza rozgrywająca – Zuzanna Rusinek
Najwszechstronniejsza – Gabriela Curzydło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.