Powrót do Klub

Historia

Oto nasza historia…

juniorkiUczniowski Klub Sportowy „SETBOL” działa na terenie Oświęcimia od września 2007 roku. Pomysłodawcami i założycielami UKS są Marek Wasztyl,Krystyna i Przemysław Karaś – trenerzy siatkówki oraz Adam Mituta sędzia MZPS. Do swego pomysłu przekonali liczne grono miłośników siatkówki wraz, z którymi utworzyli grupę inicjatywną. SETBOL to klub siatkarski zrzeszający blisko 80 osób, stale poszerzający swoje szeregi o nowych adeptów sitakówki.

Klub współpracując z Miejskim Gimnazjum nr2 zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój, możliwość regularnych treningów i doskonalenie własnych umiejętności w oparciu o nowoczesne metody treningowe i dobrą zabawę. Dziewczęta, uczennice 1,2 i 3 klas sportowych przy Miejskim Gimnazjum nr2 w Oświęcimiu trenują pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej,przygotowując się do rozgrywek ligowych Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej. W roku szkolnym 2008/09 zgłoszono pierwszą grupę młodziczek do rozgrywek MZPS a w rok później 2009/2010 zgłoszone zostały już trzy drużyny 1- drużyna kadetek i 2- młodziczek. Udział w rozgrywkach MZPS wiąże się ze sporymi wydatkami finansowymi, dlatego też stale zabiegamy o sponsorów.

Pierwszy obóz sportowy UKS zorganizował w sierpniu 2008 w Pieninach. 24 zawodniczki wzięły udział w 10-cio dniowym szkoleniu. Treningi na hali sportowej, biegi po górach, sparingi, turnieje, wycieczki, ogniska, dyskoteki itp. Piękne, niepowtarzalne chwile…. (patrz:galeria)
Następny obóz sportowy sierpień 2009 w Ustce, wzięło w nim udział 36 dziewczyn.
Kolejny w Łapszach Niżnych (Pieniny) sierpniu 2010r oraz 2011r.

memorial1Klub współpracując z MOSiR-em Oświęcim szkoli również grupy ze szkół podstawowych na poziomie minisiatkówki. Duże zainteresowanie tego typu zajęciami jak również szybkie przyswajanie prawidłowych nawyków siatkarskich w tym wieku,zachęcił klub do współpracy z panią Danutą Skrzypecką dyrektor Szkoły Podstawowej nr11 w Oświęcimiu.
W roku szkolnym 2010/2011 została utworzona klasa sportowa piłki siatkowej w SP11 dla dziewcząt urodzonych w 2000 roku. Obecnie dziewczęta trenują w klasie V a młodsze w IV.   cdn….