IV Rodzinny Turniej Siatkówki

DSC03030

Słoneczny, bezchmurny niedzielny poranek 7 czerwca 2015,  godzina 8.01. Sala gimnastyczna przy PZNr 2 w Oświęcimiu jeszcze cicha i pusta. Siatki rozwieszone, linie wyklejone – boiska czekają na zawodników. Powoli zaczynają się schodzić uczestnicy IV Rodzinnego Turnieju Siatkówki. Przekrój wiekowy od 10 do około 50 lat, wzrostowy od 1.35 do 2.05 m. Ale uśmiechy u wszystkich szerokie, każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Rozgrywki prowadzono w dwóch kategoriach: rodzic + uczeń szkoły podstawowej – 24 drużyny oraz rodzic + uczeń szkoły gimnazjalnej – 18 drużyn.

Rywalizacja w kategorii „młodszej” przebiegała początkowo w 4 grupach po sześć drużyn. Mecze każdy z każdym, do 15 punktów. Do kolejnej rundy awansowały po dwa czołowe zespoły z grup A, B, C i D, tworząc dwie 4-ro drużynowe grupy E i F. Rozgrywki były bardzo zacięte, żadna piłka nie była za trudna by próbować ją przebić przez siatkę. Pomiędzy grami można było przekąsić znakomite grillowane kiełbaski i poczęstować się świetnymi wypiekami, przygotowanymi przez rodziny uczestników. W kolejnej rundzie zwycięzcy grup E i F grali o pierwsze miejsce w turnieju i dalej w kolejności o III, V i VII. W finale po widowiskowym i wyrównanym meczu wygrała drużyna Natalii, Joanny i Tomasza Jackowskich przed zespołem Izabeli i Jerzego Grześko. Trzecie miejsce dla rodziny Daszkiewiczów.

W kategorii „starszej” pierwsze miejsce wywalczyła rodzina Budziłów, przed Tomaszem i Agnieszką Wójcik. Trzecie miejsce zajęli Anna i Adam Mituta.

W tym roku wręczona została również nagroda „Rodzica Roku” dla Barbary i Jana Lipka, za wkład włożony w działalność klubu.

Czołowe drużyny otrzymały puchary, medale i drobne upominki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe koszulki. Turniej zakończył się około godziny 14,00.  Zawodnicy udali się do domów, już umawiając się na następne spotkanie w przyszłym roku.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, którzy przyczyniły się do bezpiecznego, sprawnego i pomyślnego przebiegu zawodów – koszulki i medale rozdane, kiełbaski zjedzone – IV Rodzinny Turniej Siatkówki przeszedł do historii.

Turniej był współfinansowany przez Miasto Oświęcim.

 

Do zobaczenia!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.