IV Rodzinny Turniej Siatkówki

DSC03030

Słoneczny, bezchmurny niedzielny poranek 7 czerwca 2015,  godzina 8.01. Sala gimnastyczna przy PZNr 2 w Oświęcimiu jeszcze cicha i pusta. Siatki rozwieszone, linie wyklejone – boiska czekają na zawodników. Powoli zaczynają się schodzić uczestnicy IV Rodzinnego Turnieju Siatkówki. Przekrój wiekowy od 10 do około 50 lat, wzrostowy od 1.35 do 2.05 m. Ale uśmiechy u wszystkich szerokie, każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Rozgrywki prowadzono w dwóch kategoriach: rodzic + uczeń szkoły podstawowej – 24 drużyny oraz rodzic + uczeń szkoły gimnazjalnej – 18 drużyn.

Rywalizacja w kategorii „młodszej” przebiegała początkowo w 4 grupach po sześć drużyn. Mecze każdy z każdym, do 15 punktów. Do kolejnej rundy awansowały po dwa czołowe zespoły z grup A, B, C i D, tworząc dwie 4-ro drużynowe grupy E i F. Rozgrywki były bardzo zacięte, żadna piłka nie była za trudna by próbować ją przebić przez siatkę. Pomiędzy grami można było przekąsić znakomite grillowane kiełbaski i poczęstować się świetnymi wypiekami, przygotowanymi przez rodziny uczestników. W kolejnej rundzie zwycięzcy grup E i F grali o pierwsze miejsce w turnieju i dalej w kolejności o III, V i VII. W finale po widowiskowym i wyrównanym meczu wygrała drużyna Natalii, Joanny i Tomasza Jackowskich przed zespołem Izabeli i Jerzego Grześko. Trzecie miejsce dla rodziny Daszkiewiczów.

W kategorii „starszej” pierwsze miejsce wywalczyła rodzina Budziłów, przed Tomaszem i Agnieszką Wójcik. Trzecie miejsce zajęli Anna i Adam Mituta.

W tym roku wręczona została również nagroda „Rodzica Roku” dla Barbary i Jana Lipka, za wkład włożony w działalność klubu.

Czołowe drużyny otrzymały puchary, medale i drobne upominki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe koszulki. Turniej zakończył się około godziny 14,00.  Zawodnicy udali się do domów, już umawiając się na następne spotkanie w przyszłym roku.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, którzy przyczyniły się do bezpiecznego, sprawnego i pomyślnego przebiegu zawodów – koszulki i medale rozdane, kiełbaski zjedzone – IV Rodzinny Turniej Siatkówki przeszedł do historii.

Turniej był współfinansowany przez Miasto Oświęcim.

 

Do zobaczenia!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.