XXI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Wieliczka 2014

W dniach 13-14.09.2014 r  odbył się „XXI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Wieliczka 2014”.  Zawody rozegrano na czterech boiskach w dwóch obiektach:

Gimnazjum oraz Liceum Wieliczka.  W turnieju uczestniczyły dziewczęta w następujących kategoriach: „ 2 ”, „ 4 ”, kadetki, min. z Kołobrzegu, Szczecina, Białegostoku, Warszawy, Kłodzka, Opola, Leśnej, Kluczborka, Łodzi, Krakowa, Chrzanowa, Zawiercia, Turku, Wodzisławia, Krzeszowic i Nowego Sącza. Wśród nich również zawodniczki naszego klubu – UKS Setbol Oświęcim.  Agnieszka Banach (kl. VI), Amelia Filipek, Izabela Grześko i Natalia Jackowska

(wszystkie kl. V) bardzo dobrze zaprezentowały się w gronie 24 drużyn, startujących w kategorii „czwórek”.  Grając w gronie zespołów, nominalnie składających się z zawodniczek rocznika 2002, nasze dziewczęta zagrały bardzo ambitnie i konsekwentnie. Pojechały głównie zdobywać doświadczenie i ogranie na dużym boisku 7x7m i siatce wysokości 2.15m. Mimo dużego przeskoku, w porównaniu do kategorii „2” – odpowiednio boisko 5×4.5m, siatka 2.0m, potrafiły stawić duży opór swoim starszym koleżankom. W ciągu dwóch dni rozegrały łącznie 12 meczów, siedem z nich wygrały. W klasyfikacji końcowej zajęły IX miejsce ( trzecie miejsce w finale B ). Gratulacje i powodzenia w dalszych występach.

Szczegółowe wyniki Turnieju dostępne na stronie MOS Wieliczka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.