XXI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Wieliczka 2014

W dniach 13-14.09.2014 r  odbył się „XXI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Wieliczka 2014”.  Zawody rozegrano na czterech boiskach w dwóch obiektach:

Gimnazjum oraz Liceum Wieliczka.  W turnieju uczestniczyły dziewczęta w następujących kategoriach: „ 2 ”, „ 4 ”, kadetki, min. z Kołobrzegu, Szczecina, Białegostoku, Warszawy, Kłodzka, Opola, Leśnej, Kluczborka, Łodzi, Krakowa, Chrzanowa, Zawiercia, Turku, Wodzisławia, Krzeszowic i Nowego Sącza. Wśród nich również zawodniczki naszego klubu – UKS Setbol Oświęcim.  Agnieszka Banach (kl. VI), Amelia Filipek, Izabela Grześko i Natalia Jackowska

(wszystkie kl. V) bardzo dobrze zaprezentowały się w gronie 24 drużyn, startujących w kategorii „czwórek”.  Grając w gronie zespołów, nominalnie składających się z zawodniczek rocznika 2002, nasze dziewczęta zagrały bardzo ambitnie i konsekwentnie. Pojechały głównie zdobywać doświadczenie i ogranie na dużym boisku 7x7m i siatce wysokości 2.15m. Mimo dużego przeskoku, w porównaniu do kategorii „2” – odpowiednio boisko 5×4.5m, siatka 2.0m, potrafiły stawić duży opór swoim starszym koleżankom. W ciągu dwóch dni rozegrały łącznie 12 meczów, siedem z nich wygrały. W klasyfikacji końcowej zajęły IX miejsce ( trzecie miejsce w finale B ). Gratulacje i powodzenia w dalszych występach.

Szczegółowe wyniki Turnieju dostępne na stronie MOS Wieliczka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.