Udany start na turnieju minisiatkówki w Głuchołazach

W dniach 03-06 października ,uczestniczyliśmy w turnieju piłki siatkowej w kategorii dwójek, trójek, czwórek.
Nasz klub reprezentowały 4 zespoły- jedna dwójka, jedna trójka i dwie czwórki. W całym turnieju wzięło udział ponad 200 dziewcząt tworzących 58 zespołów. Były wśród nich zespoły, które w poprzednich latach zdobywały medale Mistrzostw Polski.

Największym sukcesem było zajęcie trzeciego miejsca przez zespół dwójek. W ciągu trzech dni młode siatkarki Setbola w składzie Iza Grześko, Natalia Jackowska oraz Amelia Filipek przegrały tylko jeden mecz. Na pochwałę zasługuje nie tylko Iza, która jako prawdziwy lider zespołu zdobywała najwięcej punktów dla swojej drużyny ale również jej partnerki Amelka i Natalia, dla których był to pierwszy tak duży turniej i mimo ogromnego stresu jaki im towarzyszył potrafiły unieść jego ciężar i skutecznie stawiać opór przeciwnikowi.

  1. Atena Warszawa
  2. Sukces Komprachcice 1
  3. Setbol Oświęcim
  4. Sukces Komprachcice 2

Trójki zajęły piętnaste miejsce wygrywając trzy z ośmiu meczy rozegranych podczas turnieju. Turniej trójek miał chyba najmocniejszą obsadę, gdyż uczestniczyły w nim trzy zespoły, które w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski zdobyły złoto, srebro i brąz. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Karolina Makuch, Julia Bartuś, Marysia Kolasa, Dominika Głuszko. W zespole zabrakło Agnieszki Banach, która jako wyróżniająca się zawodniczka z klas piątych zagrała w starszej kategorii wiekowej.

  1. Kosieczyn I
  2. Kosieczyn II
  3. Atena Warszawa
  4. MKS Kłodzko

W kategorii czwórek bardzo dobrze zaprezentowały się dwie nasze czwórki. Setbol 2 w pierwszej fazie eliminacji zajął drugie miejsce, nie przegrywając żadnego meczu. W pierwszym meczu drugiej rundy, z późniejszym zwycięzcą turniej zespołem z Kłodzka nasze dwie zawodniczki doznały kontuzji, które pod znakiem zapytania postawiły dalszy udział w turnieju. Jednak zabiegi ratownika medycznego oraz twarde charaktery zawodniczek nie pozwoliły trenerowi na wycofanie drużyny z turnieju. Ostatecznie drugi zespół czwórek zajął 7 miejsce. Skład Agnieszka Banach, Dominika Fuczek, Zuzanna Rusinek, Agata Leśniak.

Setbol 1 doskonale zaprezentował się w eliminacjach nie przegrywając żadnego meczu. Jednak małe punkty zadecydowały, że zajęliśmy drugie miejsce w grupie. W drugiej fazie trafiliśmy na trudnych rywali – późniejszego zwycięzcę turnieju MKS Kłodzko. Mecz z Kłodzkiem stał na wysokim poziomie, doskonałe bloki Karoliny Mordan oraz Marty Lipki nie pozwoliły atakującym zawodniczkom z Kłodzka przebić się na drugą stronę siatki. Świetny serwis Wiktorii Maksajdy wprawiał w zdumienie trenerów z rywalizujących z nami ekip. Rzadko się zdarza , aby zawodniczka w tak młodym wieku tak regularnie potrafiła zagrywać z wyskoku. Gdyby nie drobny uraz jakiego nabyła się Alicja Michalczuk-nasza najlepsza atakująca, moglibyśmy pokusić się może nawet o wyganą w całym turnieju. O awans do czołowej czwórki przyszło nam zagrać z ubiegłorocznym Mistrzem Małopolski- pierwszym zespołem z Wieliczki. Po pierwszym secie przegranym 25:23 do drugiej partii przystąpiliśmy maksymalnie skoncentrowani i wygraliśmy go 25:15. Lepszy bilans małych punktów zadecydował, że to nasz zespół zagrał w niedzielnym meczu o brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce zmierzyliśmy się z zawodniczkami z Opola. Po grze jaką zaprezentowaliśmy w turnieju można było powiedzieć, że byliśmy faworytami tego spotkania. Pierwszy set wygraliśmy 25:11 i chyba to była główna przyczyna naszej porażki, gdyż dziewczyny straciły koncentrację i pozwoliły przeciwniczkom uwierzyć, że można z nami nawiązać równą walkę. Drugiego seta przegraliśmy 26:24 a tie-break 17:15. Ostatecznie zajęliśmy to najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce.

Podziękowania dla pana Grześko za pomoc podczas turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.