Udany mecz dla Pauliny!

         Jeszcze niedawno siatkówka, tak popularna w Polsce, szerokim łukiem omijała Oświęcim. Zaledwie kilka lat temu, w 2007 roku, garstka osób postanowiła to zmienić – powstał Uczniowski Klub Sportowy „Setbol” Oświęcim. Poświęcając własny czas, a często i pieniądze rozpoczęło się mozolne, od podstaw, wyszukiwanie i szkolenie uzdolnionych dzieci. Wśród jednych z pierwszych roczników objętych szkoleniem była główna bohaterka środowego spotkania Paulina Wojtas, popularna „Wojtasia”.
       Paulinka przeszła wszystkie etapy szkolenia w minisiatkówce i czyniąc systematyczne postępy, rozpoczęła naukę w klasie sportowej Miejskiego Gimnazjum nr.2. Jeszcze wiosną tego roku, kiedy pisaliśmy do Urzędu Miasta ofertę zorganizowania, dla rozpropagowania siatkówki w naszym mieście, pokazowego meczu najlepszych drużyn w kraju, Wojtasia” grała w podstawowej szóstce „Setbola” w Małopolskiej Lidze Młodziczek. Niestety życie napisało inny scenariusz, Paulina zachorowała na nowotwór a my postanowiliśmy połączyć mecz z pomocą naszej chorej zawodniczce. Organizacją licytacji i zbiórki pieniędzy podczas spotkania zajęła się oświęcimska fundacja „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy”- WIELCY ludzie (cieszymy się że mogliśmy ich poznać i pracować z nimi)

        Samo spotkanie było zwieńczeniem kilkutygodniowych działań o ustalenie dogodnego dla obu drużyn terminu, zorganizowanie sędziów, opieki medycznej i wielu, wielu innych niezbędnych rzeczy. Podczas gdy kibice cieszyli się możliwością zobaczenia na żywo czołowych zawodniczek występujących w naszym kraju, my martwiliśmy się czy stan zdrowia Pauliny pozwoli Jej na przebywanie na hali, czy przybyłe gwiazdy będą zadowolone z zapewnionych warunków, czy plakaty będą rozwieszone na czas, czy dopiszą zaproszeni goście i kibice, itp.

        W środę 09.11.2011r. z radością patrzyliśmy jak hala przy ulicy Bema błyskawicznie zapełniła się widzami, zawodniczki przymknęły oko na niedoskonałości szkolnego obiektu i drobne organizacyjne potknięcia, ludzie szczodrze licytują i wrzucają pieniądze do skarbonek Małej Orkiestry a szczęśliwa Paulina wygląda jakby za nic miała chorobę. Jedynym poważnym minusem było to, że zaaferowani organizacją tak naprawdę niewiele widzieliśmy samego meczu. Po zakończonym spotkaniu, zawodniczki obu drużyn chętnie rozdawały autografy i pozowały do zdjęć z zawodniczkami naszego UKS-u i kibicami a my przy drobnym poczęstunku od sponsora, odbieraliśmy pierwsze gratulacje i pochwały od zaproszonych gości.

      Tak naprawdę jednak całe napięcie opadło w restauracji „La Rossa”, gdzie z Paulinką i drużynami pojechaliśmy na kolację. Dopiero wtedy okazało się, że znane z telewizji gwiazdy to zwyczajne dziewczyny, które serdecznie wyściskały Paulinę i wraz z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia, przekazały zebrane wśród siebie fundusze.

      Do niewątpliwych sukcesów zorganizowanego meczu było przede wszystkim podarowanie chorej dziewczynie kilku godzin autentycznej radości i szczęścia, zebranie przez MOWP kwoty prawie 12 tys. zł., zapewnienie licznie zgromadzonej publiczności sportowego widowiska na najwyższym poziomie, samo ściągnięcie do Oświęcimia najlepszych drużyn w kraju. Wielką frajdą było zobaczenie w oczach młodych zawodniczek radosnego podniecenia gdy dostawały autograf lub robiły sobie zdjęcie ze swoimi idolkami.

      Ale tak naprawdę miarą sukcesu całego przedsięwzięcia będzie oprócz powrotu do zdrowia Pauliny – na co wpływu niestety nie mamy –przełożenie się olbrzymiej frekwencji na trybunach na liczbę dzieci, które zgłoszą się na zajęcia organizowane przez UKS „Setbol” Oświęcim, na zapewnieni środków na szkolenie młodzieży aby w przyszłości mogły jako gwiazdy pomagać innym, na budowę hali sportowej w Oświęcimiu, gdzie dzieci mogłyby grać i trenować a wszyscy chętni widzowie, których nie brakuje, mogli spokojnie obejrzeć kolejne  sportowe wydarzenie w naszym mieście zorganizowane np. przez UKS „Setbol” Oświęcim.

 Zarząd UKS „Setbol” Oświęcim

———————————————————————————-

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji meczu dla:

 • Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy
 • Urzędu Miasta Oświęcim
 • Starostwa Powiatowego Oświęcim
 • Dyrekcji Powiatowego Zespołu nr2 SOMSiT
 • Dyrekcji Powiatowego Zespołu nr4 Szkół Gastronomiczno-Ekonomicznych
 • Szkoły Tańca GRAWITACJA
 • prowadzących: Waldemara Sieradzkiego, Marka Mordana
 • Adama Szlachcica-lekarza sportowego
 • Maltańskiej Służbie Medycznej
 • Ochotniczej Straży Pożarnej w Przeciszowie
 • Firmy KREDYTY-Chwilówki
 • Restauracji LA ROSSA
 • Firmy BIO-REH
 • KKFitness Studio
 • Szkoły Tańca ASTRA
 • Firmy ALLGUM

składają:
rodzice Pauliny i zarząd UKS Setbol

—————————————————————————————

O meczu pisali:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.