Tydzień w blasku złota i srebra.

Ostatni tydzień był bardzo pracowity dla naszych zawodniczek w kategorii „trójek”. Dziewczyny zagrały w dwóch turniejach: w sobotę 07 marca w Andrychowie oraz 14-15 marca w Warszawie.

Pierwszy z nich zorganizowała Andrychowska Akademia Siatkówki wraz z klubem MKS Andrychów. Odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4. Na parkiecie zmierzyło się 16 zespołów z Kęt, Oświęcimia, Nowej Wsi, Chełmka, Mikołowa, Łazisk Górnych oraz „gospodarza” Andrychowa. W barwach Setbola wystąpiły tym razem dwa składy: Oświęcim 1 – Izabela, Julia, Natalia i Oliwia oraz Oświęcim 2  – Joanna, Karolina, Nadia i Natalia.

W meczach eliminacyjnych I fazy grupowej obydwa nasze zespoły rozegrały bardzo dobre spotkania i awansowały do dalszych gier o miejsca I-VIII.

W kolejnej fazie eliminacji grano o wejście do pierwszej czwórki.

W tej części rozgrywek nasz II zespół zagrał bardzo dobrze i z dwoma wygranymi oraz jedną porażką awansował do pierwszej czwórki. W grach finałowych mimo ambitnej gry przegrał z zespołami MKS Andrychów 1 i UKS Trójka Mikołów 1, zajmując 4  miejsce w całym turnieju.

Nasze zawodniczki z zespołu pierwszego wygrały wszystkie spotkania eliminacyjne, a w grach finałowych pokonały zespoły z Andrychowa i Mikołowa. Końcowa kolejność pierwszej czwórki przedstawia się następująco:

I   UKS Setbol Oświęcim 1,
II   MKS Andrychów 1,
III  UKS Trójka Mikołów 1,
IV  UKS Setbol Oświęcim 2.

Gratulacje dla całej ekipy, szczególne dla zawodniczek z drugiego zespołu.

 

Na wyprawę do Warszawy wybraliśmy się w piątek, z zamiarem zwiedzenia choć fragmentu tego pięknego miasta. Niestety przeszkodziły nam opady deszczu ze śniegiem i niska temperatura,  ostatecznie dziewczyny „zwiedziły” w godzinach wieczornych galerię Złote Tarasy, znajdującą się tuż obok Pałacu Kultury i Nauki.

Turniej Varsovia Cup zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 220, MOS Varsovia oraz UKS Atena Warszawa. Mecze rozgrywano na hali sportowej SP 220 i pobliskiego V Liceum Ogólnokształcącego. W kategorii „trójek” wystąpiły 24 zespoły, natomiast w „czwórkach” odpowiednio 18. Klub Setbol Oświęcim reprezentował jeden zespół „3” w składzie: Izabela Grześko, Julia Pochopień, Natalia Jackowska i Oliwia Kłys. Do rywalizacji przystąpiły zespoły z całej Polski m.in.: Tychów, Starogardu Gdańskiego, Kędzierzyna Koźla, Białegostoku, Gdańska, Zawiercia, Oświęcimia, Katowic, MUKS Krótka Mysiadło, Wieliczki oraz kilka zespołów z rejonu Warszawy: Metro, SP/220 Atena, Beta Błonie.

Mecze w I fazie grupowej rozgrywano do 20 punktów z zachowaniem przewagi 2-punktowej. Na tym etapie mecze rozgrywano w grupach 6 drużynowych. Nasze dziewczyny wygrały kolejno z MKS Dwójka Zawiercie, MUKS Krótka Mysiadło 1, SP 220/Atena 2, Beta Błonie 2 oraz UKS Źródełko Katowice 2 i awansowały do kolejnego etapu rozgrywek z I miejsca. W drugim etapie grano do 25 punktów. W sobotę rozegraliśmy jeszcze 4 z pięciu spotkań – wygraliśmy z zespołami UKS Źródełko Katowice 1, BAS Białystok 1, Gedania Gdańsk 2 i przegraliśmy 21:25 z zespołem  Gedanii Gdańsk 1.    W trakcie rozgrywek organizator przygotował dla wszystkich zawodniczek niespodziankę – zaprosił na turniej Panią Dorotę Świeniewicz – wielką gwiazdę polskiej siatkówki. W niedzielę rano pozostały do rozegrania ostatnie mecze eliminacyjne, decydujące o awansie do pierwszej czwórki Turnieju. W pierwszym spotkaniu po bardzo zaciętym meczu zespół MOS Wieliczka wygrał z SP 220/Atena 1 i awansował do rundy finałowej. Nam pozostał do rozegrania mecz z zespołem Metro Warszawa 1, który wygraliśmy zdecydowanie. W grach półfinałowych spotkały się drużyny: Setbol Oświęcim z MOSM Tychy 1 oraz Gedania Gdańsk 1 z MOS Wieliczka. Rywalizacja była bardzo emocjonująca i stała na bardzo dobrym poziomie. Nasze zawodniczki rozegrały najlepsze spotkanie w cały turnieju. Znakomicie blokowała Julka, świetnie wystawiała Oliwia, a po atakach i kiwkach Izabeli i Natalii ręce same składały się do oklasków. Wygraliśmy w setach 2:0 i awansowaliśmy do wielkiego finału. Z drugiego pojedynku zwycięsko wyszedł zespół Gedanii Gdańsk 1 – wygrywając 2:1. W finale spotkaliśmy się ponownie z zespołem z Gdańska, przegrywając po zaciętym spotkaniu 0:2. Po dłuższej chwili łzy obeschły, wróciły uśmiechy – zdobyliśmy II miejsce w turnieju !!! W meczu o trzecie miejsce drużyna MOS Wieliczka pokonała MOSM Tychy 1.

Szczególne podziękowania dla Organizatorów turnieju za serdeczne przyjęcie i wspaniałą atmosferę do gry, oraz pana Jerzego Grześko-organizatora wyjazdu do Warszawy :-B

 

Dziewczyny wygrały okazały puchar, koszulki, okolicznościowe kubki, słodycze, a swoją grą pokazały, że stać je na bardzo wiele. Wielkie gratulacje !!! ….  i wracamy do treningów. Wszak w przyszły tygodniu pierwsze turnieje eliminacyjne zawodów Kinder + Sport 2015 – wszystkim zawodniczkom klubu SETBOL Oświęcim życzymy powodzenia i udanych serwów !!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.