Dobra szkoła życia w turnieju wyjazdowym

W sobotę i niedzielę (08-09.11.2014 r.) uczestniczyliśmy w XXIV Turnieju mini siatkówki dziewcząt z okazji Święta Niepodległości w Środzie Wielkopolskiej. Zawody połączone były z akcją charytatywną zbierania funduszy na leczenie Gosi, 17-leniej zawodniczki miejscowego klubu.

UKS Setbol Oświęcim zgłosił do rozgrywek zespół w kategorii „3”, w następującym składzie: Natalia Jackowska, Oliwia Kłys, Izabela Grześko i Julia Pochopień. Zgodnie z planem z Oświęcimia wyjechaliśmy już w piątek 07.11, ze względu na dość długą drogę do przebycia. W miejscu zakwaterowania zameldowaliśmy się po godzinie 22.00, gdzie już przebywało kilka innych drużyn, min. zespół z UKS Leśna na tej samej sali. Następnego dnia, po śniadaniu, nasze zawodniczki czekając na ceremonię otwarcia, przeprowadziły krótką rozgrzewkę. Niestety w jej trakcie Izabela doznała kontuzji kostki, wykluczającej jej udział w zawodach. Po prostu pech. Po godzinie 11.00 na sali SP nr 2 rozpoczęły się gry eliminacyjne w 8 grupach, na pięciu boiskach. W czasowym systemie rozgrywek – gra do 10 minut, pojedynek mógł zakończyć się również rezultatem remisowym. Grając bez Izabeli, nasze dziewczyny zagrały bardzo ambitnie, choć czasami trochę chaotycznie, wygrały 3 mecze i awansowały do gier o miejsca 1-16. W następnej rundzie ostatni mecz z zespołem Czeszewo 1 decydował o wejściu do czołowej 8-ki. Oliwia, Natalia i Julia rozegrały momentami bardzo dobre spotkanie, ale w decydujących momentach zabrakło trochę zimnej krwi i szczęścia – przegraliśmy 15-23. W następnych dwóch rundach (sobota wieczorem i w niedzielę) wygraliśmy 6 spotkań i zakończyliśmy turniej na IX miejscu w gronie 33 zespołów. Biorąc pod uwagę kontuzję Izabeli i fakt, że Julia debiutowała na tak dużych zawodach, wynik bardzo dobry. Zdobyte doświadczenia w rozegranych 12 meczach na pewno zaprocentują już niedługo na zawodach w Krakowie 05-07.12.2014 r.

Droga powrotna trochę się nam wydłużyła ze względu na kłopoty zdrowotne, ale po godzinie 23 wszyscy bezpiecznie dotarli do swoich domów. Szybkiego powrotu do zdrowia !!!!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.