I Międzynarodowy Turniej Młodziczek w Oświęcimiu

Kolejnym sporym osiągnięciem może pochwalić się UKS „Setbol” Oświęcim. Dzięki zaangażowaniu działaczy, dofinansowaniu przez UM Oświęcim, sponsorów oraz uprzejmości Starostwa Powiatowego i dyrekcji PZ nr2 w dniach 7-8.06 rozegrano „I Międzynarodowy Turnieju Młodziczek” zorganizowany przez UKS „Setbol” Oświęcim.
Na zaproszenie naszego klubu do dwudniowej rywalizacji stawiły się drużyny BKS Aluprof Bielsko-Biała, MOSM Tychy, GS UKS Krzanowice, CS Adep Satu Mare (Rumunia), Victoria Cieszyn, która w ostatniej chwili zastąpiła rezygnującą z przyjazdu drużynę z Czech, oraz oczywiście zawodniczki naszego klubu prowadzone przez trenerkę Krystynę Karaś. Zespoły podzielono na dwie grupy.

Aż 11 spotkań obejrzała licznie zgromadzona publiczność, wśród której można było spotkać wiceprezydenta Oświęcimia p. Jana Korzeniowskiego, pracowników Wydziału Promocji UM Oświęcim, członków zarządu Starostwa Powiatowego Andrzeja Skrzypińskiego i Zbigniewa Starca, p. dyrektor MOSiR-u Agatę Gworek oraz dyrekcje PZnr2 SOMSiT.
W pierwszym dniu zawodów rozegrano mecze grupowe. UKS „Setbol” zagrał ze zmiennym szczęściem, pierwszy mecz z drużyną z Cieszyna zakończył się wygraną naszych siatkarek 2: 0, natomiast spotkanie z GS UKS Krzanowice to huśtawka nastrojów. Po pierwszym wygranym secie „setbolówki” wysoko prowadziły w secie drugim i wydawało się, że pewnie zmierzają do wygranej, lecz drużyna z Krzanowic niesiona dopingiem swoich kibiców zdołała odrobić straty i ostatecznie wygrać 25:23. Podłamane zawodniczki nie zdołały przeciwstawić się rozpędzonym zawodniczkom Krzanowic w tie breaku i przegrały całe spotkanie 1:2. Mecz Victoria Cieszyn – GS UKS Krzanowice zakończył się wynikiem 2:0 dla Krzanowic. W drugiej grupie prowadzone przez byłego reprezentanta Rumuni Adriana Prikop zawodniczki Satu Mare stosunkowo łatwo rozprawiły się z Aluprofem Bielsko i MOSM Tychy wygrywając po 2:0. Mecz decydujący o drugim miejscu w tej grupie wygrał zespół z Tychów i trochę nieoczekiwanie drużynie BKS-u Bielsko-Biała pozostała walka tylko o 5 miejsce. Po emocjach sportowych przyszedł czas na wspólne spotkanie zawodniczek i trenerów przy grillu.
Drugi dzień zawodów to spotkania półfinałowe i finałowe. Nasze zawodniczki mimo żywiołowego dopingu nie sprostały drużynie z Satu Mare i przegrały spotkanie 2:0. W drugim półfinale MOSM Tychy uporał się z UKSem Krzanowice i stało się jasne że finał i mecz o 3 miejsce będą powtórkami meczy z poprzedniego dnia. 5 miejsce w turnieju przypadło drużynie Victoria Cieszyn która pokonała zespół z Bielska- Białej. Nie wiadomo czy to że na trybunach zasiadł były trener reprezentacji Polski p. Zbigniew Krzyżanowski czy też obecność kamer telewizji „regionalna tv” spowodowały, że mecz o 3 miejsce zawodniczki „Setbola” rozpoczęły jak sparaliżowane i łatwo oddały pierwszego seta przeciwniczkom z Krzanowic. Uwagi trenerki i wprowadzone korekty spowodowały znaczną poprawę gry naszej drużyny i w efekcie zwycięstwo w drugim secie. Tie break rozpoczął się od wysokiego prowadzenia zawodniczek Krzanowic, którego mimo ambitnej postawy „setbolówek” nie oddały do końca. Finał miał nieoczekiwany przebieg. Rumunki, uznane przez wielu obserwatorów za główne faworytki do wygrania turnieju, zlekceważyły przeciwniczki z którymi łatwo wygrały dzień wcześniej i zanim się zorientowały było 1:0 dla MOSMu. Ostra reprymenda trenera poskutkowała i Satu Mare pewnie wygrało drugiego seta. Trzeci set miał podobny przebieg do meczu o trzecie miejsce, tyszanki szybko zdobyły wyraźną przewagę i mimo ambitnej postawy drużyny rumuńskiej, pewnie wygrały trzeciego seta i mogły się cieszyć ze zwycięstwa w całym turnieju.
W powszechnej opinii trenerów i obserwatorów turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym W turnieju wzięło udział 85 zawodniczek z 6 zespołów, wszystkie zostały obdarowane produktami firm Danone i Aksam – sponsorów pozyskanych przez UKS „Setbol” Oświęcim. Pierwsze trzy drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami i dyplomami Sędziowie i trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w poszczególnych drużynach które otrzymały upominki do prezesa UKS „Setbol” Oświęcim p. Przemysława Karasia. Zostały wybrane również najlepsze zawodniczki całego turnieju w kategorii najlepiej zagrywającej, atakującej, rozgrywającej oraz najwszechstronniejsza zawodniczka turnieju czyli MVP. Wyróżnione siatkarki otrzymały pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Oświęcim. Wszystkie zawodniczki biorące udział w turnieju otrzymały zestawy promujące Oświęcim i Powiat Oświęcimski.
Trenerzy i działacze drużyn biorących udział w turnieju zgodnie podkreślili znakomitą atmosferę podczas zawodów oraz dobrą organizacje i
GALERIA I Międzynarodowy Turniej Młodziczek 2011-06-08

zadeklarowali przyjazd swoich drużyn jeśli UKS „Setbol” podejmie się organizacji kolejnego turnieju.
GALERIA I Międzynarodowy Turniej Młodziczek 2011-06-08

Końcowa klasyfikacja I Międzynarodowego Turnieju Młodziczek:
I. miejsce – MOSM Tychy
II. miejsce – CS Adep Satu Mare
III. miejsce – GS UKS Krzanowice
IV. miejsce – UKS „Setbol” Oświęcim
V. miejsce – Victoria MOSiR Cieszyn
VI. miejsce – BKS Aluprof Bielsko-Biała

Wyróżnione zawodniczki I Międzynarodowego Turnieju Młodziczek:

Najlepsza rozgrywająca – Daiana Adamcsik (CS Adep Satu Mare)
Najlepsza zagrywająca – Samanta Konieczna (GS UKS Krzanowice)
Najlepsza atakująca – Beata Vajda (CS Adep Satu Mare)
Najwszechstronniejsza zawodniczka MVP – Karolina Krzeszowska (MOSM Tychy)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.