Drzonków – wyprawa po złote runo

drzonk2014XX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki o Puchar Kinder+Sport za nami – wzięło w niej udział ponad 37 000 młodych adeptów piłki siatkowej. Wśród nich również zawodniczki naszego klubu – UKS Setbol Oświęcim. Izabela, Natalia i Oliwia znakomicie zaprezentowały się w gronie 45 zespołów, startujących w kategorii „dwójek”. Zdobywając trzecie miejsce i brązowe medale na trwałe zapisały się w sportowej historii klubu, założonego i działającego dopiero od 2007 roku.

k+s logo

Sukces dziewcząt nie jest efektem przypadku. We wrześniu 2013 roku rozpoczęły naukę i treningi w klasie czwartej sportowej, Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Oświęcimiu. Pod doświadczonym okiem trenera Marka Wasztyla doskonaliły cierpliwie swoje sportowe umiejętności. Godziny spędzone na parkietach sali gimnastycznej 11-stki, MG nr 2 i boiskach Orlika przyniosły wspaniałe rezultaty. Po drodze do zdobytego brązu w Mistrzostwach Polski, osiągnęły naprawdę znakomite wyniki. Wygrały turnieje „dwójek” w Kłodzku, Zawierciu, Oświęcimiu, Szlichtyngowej, Chrzanowie i Krakowie. Zostały mistrzyniami województwa małopolskiego, zdobywając awans do turnieju finałowego Kinder+Sport. Jednocześnie bardzo dobrze wypełniały swoje szkolne obowiązki – wszystkie otrzymały świadectwa z biało – czerwonym paskiem.

Przeżyjmy to jeszcze raz. Wyruszamy rano w czwartek, punktualnie o godziny 8.00. Na miejscu w Drzonkowie meldujemy się o godzinie 13.30. Rejestracja, dostajemy koszulki Kindera i idziemy oglądać sale do gry. Sala tenisowa i sala sportowa – jeszcze ciche i wypełnione chłodem. Później obiad i zakwaterowanie w bursie szkoły zawodowej w Zielonej Górze. Po południu ceremonia otwarcia – tancerze, skoczkowie spadochronowi i oczywiście główni bohaterowie, czyli zawodniczki , zawodnicy i trenerzy w liczbie ponad 1.5 tysiąca. Po kolacji odprawa trenerów – napięcie narasta. Szczególnie, że organizatorzy popełnili wiele błędów, prawie doprowadzając do fiaska imprezy.
W piątek I dzień gier – udało się rozegrać tylko dwa pojedynki. Wygrane z Kosieczynem i Jastrzębiem. Pada system komputerowy – totalny bałagan informacyjny. Później spędzamy czas na basenie i kolacji, jest fajnie, ale wszyscy pytają co dalej.
W sobotę II dzień gier – gramy trzy mecze, wygrywamy i awansujemy do 16-stki. Co robiliśmy więcej? – czytaj relację naszych zawodniczek na stronie Setbola.

minilogo

Niedziela – dzień trzeci – jak dobrze pójdzie, mamy do rozegrania osiem pojedynków – słabo się robi trenerom, ale co mają powiedzieć dziewczyny. Jest bardzo ciepło i duszno – max temperatura 29 stopni. W drodze do finałowej czwórki rozgrywamy sześć spotkań. Jedno przegrywamy z Warszawą – dramat, ale

najważniejsze – z sympatyczną drużyną z Kielc, wygrywamy!!! – w III secie 11:2 – koncert gry naszych dziewczyn z bardzo wymagającym rywalem. W końcu idziemy na obiad – jest rosół, dla Izy wybawienie bo lubi. Mimo 2-godzinnego odpoczynku zmęczenie widać po sylwetkach i w oczach naszych zawodniczek. Zaczynamy dobrze, od prowadzenia w setach 1:0, ale przegrywamy w III secie 9:11. Iza i Natalia płaczą – jak je zmobilizować do walki o brąz? Pomagają woda, robaki i guma do żucia, przyklejona do buta Izy. Gramy ostatni mecz z zespołem Warszawy II. Mimo obaw jest świetnie. Bardzo dobre serwy, gra na siatce i trochę szczęścia – wygrywamy 2:0!!!. Mamy 3 miejsce. Odpoczywamy i oglądamy walkę o pierwsze miejsce – wygrywa Gedania.

Ceremonia dekoracji i meldujemy się na basenie – jaka ulga, woda wspaniała,Trener Marek umie pływać!!!;-) Jednak szczęście trwa krótko – po dwudziestu minutach trzeba się zbierać – do domu ponad 400 km. W Oświęcimiu jesteśmy około 2.00 – nareszcie.

Podsumowując – nasza wyprawa po „złote runo” zakończyła się wspaniały sukcesem./patrz.WYNIKI/ , /patrz.KLASYFIKACJA KOŃCOWA/

um oswiecim

Gratulacje przede wszystkim dla naszych „brązek” – Izy, Natalii i Oliwii, trenera Marka Wasztyla, pana Jerzego Grześko i wszystkich dobrych „duchów”, które przyczyniły się do powodzenia tej wyprawy. Składamy podziękowanie dla Urzędu Miasta Oświęcim za niezawodne wsparcie finansowe.

Wszystkim życzymy udanych wakacji, dobrej pogody i myśli na przyszły sezon!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.