Złoto dla „dwójek” w KINDER+SPORT

Sobota 17 maja 2014 roku – hala sportowa MOSiR w Nowym Sączu, ul. Nadbrzeżna 34 –

FINAŁ WOJEWÓDZKI KINDER + SPORT SIATKÓWKI DZIEWCZĄT W KATEGORII „dwójek” – godzina rozpoczęcia 9.45.

Klub Setbol Oświęcim był reprezentowany przez zespół w składzie:
Izabela Grześko, Natalia Jackowska i Oliwia Kłys.

Zestawienie zespołów, które awansowały do gier finałowych, z eliminacji regionalnych:

4/UKS 22-2

Docieramy na miejsce przed czasem, jako jeden z pierwszych zespołów. Na szczęście opady deszczu zmalały i drogi dojazdowe do Nowego Sącza były przejezdne. Zawody rozpoczęły się od gier eliminacyjnych w czterech grupach. Na tym etapie wygraliśmy trzy mecze z zespołami: Wieliczka 3 – 2:0 (11:3, 11:4); Ekstrim 1 – 2:0 (11:9, 11:7) i Sparta 2 – 2:0 (11:2, 11:1) i wyszliśmy z grupy na pierwszym miejscu. W półfinale zwycięstwa z zespołami UKS22 1 – 2:0 (11:6, 11:5) oraz Krynica 1 – 2:0 (11:5, 11:2). W spotkaniach finałowych nasze zawodniczki były już bardzo zmęczone, ale dzięki znakomitej grze zespołowej potrafiły rozstrzygnąć na swoją korzyść obydwa mecze. W pierwszym wygraliśmy z zespołem Poprad 1 – 2:0 (11:8, 13:11). Drugi mecz był jeszcze bardziej zacięty i emocjonujący od poprzedniego. Zespół Salos Staniątki 1 wygrał pierwszego seta 11:5, w drugim nasze dziewczyny wygrały 11:4. W trzeciej odsłonie pojedynku nikt nie odpuszczał – wspaniałe zagrywki, kiwki, ataki i wynik na tablicy 9:9. Przeciwniczki serwują w siatkę, świetny atak Izabeli po długiej wymianie – wygrywamy seta 11:9, całe spotkanie 2:1 i uzyskujemy awans do Finału Ogólnopolskiego Kinder + Sport z pierwszego miejsca!  Kolejne premiowane awansem miejsca dla zespołów: Salos Staniątki 1 i Poprad 1.

Gratulacje dla naszych zawodniczek – Izabeli, Natalii i Oliwii, Trenerów i Rodziców – za pierwszy awans do Finałów Ogólnopolskich Kinder + Sport w historii klubu Setbol Oświęcim.

Zawody finałowe odbędą się w Drzonkowie w dniach 03 – 06 lipiec 2014. POWODZENIA!!!