Turniej „trójek” Andrychowskiej Akademii

20150926_130430W sobotę 26 września 2015 roku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie, odbył się Turniej Minisiatkówki Dziewcząt w kategorii „trójek”, zorganizowany przez Andrychowską Akademię Siatkówki wraz z klubem MKS Andrychów. W zawodach wzięło udział 22 zespoły z: Chrzanowa, Oświęcimia, Wieliczki, Libiąża, Łazisk, Tenczynka, Krzeszowic i „gospodarza” Andrychowa.

Oświęcimski klub reprezentowały trzy zespoły:

Setbol 1 – Aleksandra Dworzak, Ewa Kanadys, Karolina Sarapata,
Setbol 2 – Aneta Garbuz, Emilia Maca, Julia Guja,
Setbol 3 – Aleksandra Miśkiewicz, Joanna Jackowska, Julia Hutny, Jagoda Ziomek.

Grano w systemie grupowym jeden set do 15-tu, z zachowaniem przewagi dwóch punktów.

W pierwszej części eliminacji grano w 5-ciu grupach liczących po cztery lub pięć drużyn. Nasze zawodniczki z Setbola 2 i Setbola 3 zagrały bardzo ambitnie i z wielkim zaangażowaniem. Po zajęciu czwartych miejsc w swoich grupach, w dalszej części rozgrywek oba zespoły zagrały o miejsca 16-20. W końcowej klasyfikacji Setbol 2 zajął XVII, a Setbol 3 XVI miejsce.

Pierwszy zespół wygrał wszystkie spotkania eliminacyjne w grupie E, wychodząc z miejsca I do dalszych gier. W kolejnej rundzie po wygraniu dwóch pojedynków z drużynami MOSIR Łaziska 3 i Krzeszowice 1 dziewczyny zagrały o pierwsze miejsce w grupie G z zespołem MKS SP4 1. Wynik 15:5 dla Andrychowa. W rezultacie wyszliśmy z grupy z II miejsca i w walce o finał Setbolówki zagrały z zespołem MKS Wieliczka 2. Po bardzo zaciętym spotkaniu przegraliśmy 12:15 i w meczu o trzecie miejsce zagraliśmy ponownie z drużyną MKS SP4 1. Mecz zakończył się zwycięstwem naszych rywalek i IV miejscem Setbola 1 w całym turnieju. Finał był wewnętrzną rozgrywką zespołów z Wieliczki, po bardzo dobrym i stojącym na wysokim poziomie meczu MKS Wieliczka 1 pokonał MKS Wieliczka 2 17:15.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.