Turniej „3-ek” w Andrychowie

W sobotę 1 lutego 2014 roku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie, odbył się Turniej Minisiatkówki Dziewcząt w kategorii „trójek”. W zawodach wzięło udział 21 zespołów z: Chrzanowa, Czechowic Dziedzic, Katowic, Kęt, Libiąża, Mikołowa, Opola, Oświęcimia, Pszczyny, Tychów i „gospodarza” Andrychowa.
W barwach Setbola wystąpił tym razem skład mieszany: Agnieszka Banach, Karolina Makuch z klasy V oraz czwartoklasistki Izabela Grześko i Natalia Jackowska (debiutująca w tej kategorii rozgrywek).
Zawody rozgrywano w systemie 1 set do 15 punktów, z zachowaniem przewagi 2 punktów.
W meczach eliminacyjnych I fazy grupowej uzyskaliśmy następujące wyniki: Opole_1 – 15:7, Tychy_2 – 15:4, Kęty_1 – 15:7 i przegrana z Andrychowem_1 SP2 – 8:15. Do dalszych gier awansowaliśmy z II miejsca.
W kolejnej fazie eliminacji grano o wejście do pierwszej czwórki. Po bardzo zaciętych i emocjonujących meczach wygraliśmy z zespołami: Katowice_1 – 15:10 i Libiąż_1 – 15:8. W walce o pierwsze miejsce w grupie przegraliśmy dość pechowo z zespołem Czechowice_2 – 13:15. W rezultacie awansowaliśmy do gier finałowych z 2-giego miejsca i ponownie trafiliśmy na zespół Andrychów_1 SP2. Do stanu 11:11 mecz był bardzo wyrównany, w tym momencie Agnieszka wykonała kiwkę, piłka zawisła na siatce i … spadła na naszą stronę. Gdyby przeszła, byłoby 12:11 i Izabela na naszej zagrywce – wygrana była o przysłowiowy centymetr. W końcówce andrychowianki zagrały skuteczniej i wygrały 15:11. Nam pozostała walka o trzecie miejsce z rywalem grupowym – zespołem Czechowice_2. Po ośmiu rozegranych meczach nasze zawodniczki były już mocno zmęczone, ale zagrały bardzo ambitnie, nie odpuszczając żadnej piłki. Przy stanie 13:13 tym razem Izabela mogła przechylić szalę zwycięstwa, ale ponownie po kiwce piłka spadła na naszą stronę boiska. Bardzo dobra zagrywka przeciwniczek i niestety kolejny raz przegraliśmy mecz 13:15. W końcowej klasyfikacji zajęliśmy, jakże nielubiane przez sportowców, IV miejsce. Turniej wygrała drużyna Andrychowa_1 SP-2, pokonując w finale zespół Chrzanów_2.
Zajęcie czwartego miejsca należy uznać za spory sukces naszego mieszanego zespołu. W konfrontacji z bardziej doświadczonymi koleżankami z innych miast podjęły walkę i wynik końcowych gier był otwarty do samego końca. Zdobyte doświadczenia na pewno zaprocentują w kolejnych rozgrywkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.