Obóz sportowy – Niechorze 2015

W dniach 19.08. – 30.08.2015 zawodniczki UKS ”Setbol” Oświęcim uczestniczyły w obozie sportowym który odbywał się w Niechorzu. Każdy dzień obozu rozpoczynały od porannego rozruchu. Codziennie uczestniczyły w trzech treningach z czego dwa odbywały się na hali a trzeci w plenerze.W trakcie obozu zawodniczki nabywały nowych umiejętności związanych z technikami przyjęcia oraz podania.
Dla uczestniczek obozu zostały przewidziane ciekawe atrakcje m.in. wycieczka na poligon wojskowy podczas której odbyły się m.in. ćwiczenia strzeleckie.
– Podczas wizyty na poligonie nabrałam dużo nowych doświadczeń,czołgaliśmy się i ćwiczyłyśmy strzelanie mówi uczestniczka obozu.
Zawodniczką na długo w pamięci pozostanie także wyprawa kajakowa jak przyznaje uczestniczka obozu – to żmudna i ciężka praca rąk jednak po dotarciu do celu odczułam sadysfakcję.
– W trakcie treningów przygotowawczych do turniejów nabyłyśmy dużo nowych doświadczeń które na pewno wykorzystamy podczas rozgrywania meczów. Podczas obozu nie zabrakło także kłótni oraz sprzeczek ale najważniejsze,że nauczyłyśmy się je rozwiązywać. Czas wolny pomiędzy treningami zostawał spożytkowany na wspólne spacery do miasta oraz wypady na rowery.
– W Niechorzu bardzo mi się podobało,jestem tu już któryś raz z kolei uważam,że mają tu najlepszą halę,najlepsze warunki mieszkalne oraz przepyszne jedzenie.Wyjazd na obóz powoduje także,że stajemy się coraz bardziej samodzielne na pewno przyjadę tu za rok. – przyznaje zawodniczka Setbolu.

um oswiecim

Bardzo dobra baza sportowa oraz warunki pobytu wraz w opieką lekarską to duża zaleta ośrodka Stoltur. Organizujemy obóz w Niechorzu po raz drugi i właściwie trudno wskazać słabe punkty tego ośrodka.
Sprawdzona kadra w połączenie ze słoneczną pogodą i rozmaitością dodatkowych atrakcji spowodowały że chce się tu wrócić. Dziękuję w imieniu Zarządu Klubu za wsparcie finansowe Urzędowi Miasta Oświęcim – mówi kierownik obozu Przemysław Karaś.
W relacji podsumowywującej cały obóz uczestniczki przyznały jednogłośnie,że nabyły dużo nowych doświadczeń które przydadzą się podczas rozgrywanych turniejów.
Niezapomniane wrażenia z obozu na długo pozostaną w ich pamięci warto zaznaczyć także,że dzięki wspólnie spędzonego czasu dziewczyny lepiej zgrały się ze sobą a dzięki temu ich relacje na boisku są jeszcze lepsze.
O wrażeniach z obozu opowiadały zawodniczki : Wiktoria Maksajda,Katarzyna Kozieł,oraz Julia Wieczorek.
Dziękuje za przeprowadzony wywiad.
                 / Jakub Konior /
Relacje fimowe w 4 odcinkach można zobaczyć tu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.