Mistrzynie województwa w „trójkach”

W sobotę 23 maja 2015 roku w hali sportowej przy ulicy Parkowej 10 w Proszowicach, odbył się
FINAŁ WOJEWÓDZKI KINDER + SPORT SIATKÓWKI DZIEWCZĄT W KATEGORII „2” i „3”.
„Dwójki” rozgrywały mecze od godziny 9.00 w czterech grupach. Relację z gier naszego zespołu w składzie: Aleksandra Dworzak, Joanny Jackowska i Karolina Sarapata, opublikujemy w terminie późniejszym.
Kategoria „trójek” rozpoczęła rywalizację około godziny 15.00. Dwadzieścia cztery zespoły rozegrały spotkania eliminacyjne w czterech grupach, w systemie „każdy z każdym”. Mecze do dwóch wygranych setów do 15, w razie remisu trzeci set rozgrywany do 11 punktów.

 

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D

1/ ISKRY Chełmiec-Piątkowa I

2/ SPARTA Kraków I

3/ PMOS Chrzanów I

4/ GÓRAL Muszyna I

5/ WISŁA Kraków I

6/ ZALEW Świnna Poręba

1/ UKS 22 Kraków I

2/ POPRAD Stary Sącz I

3/ ISKRY-Chełmiec Świniarsko I

4/ DALIN Myślenice I

5/ MKS Andrychów III

6/ MKS MOS Wieliczka II

1/ SETBOL Oświęcim I

2/ MKS Andrychów I

3/ SP 153 Kraków I

4/ UKS 2010 Liszki I

5/ ISKRY Chełmiec-Piątkowa II

6/ POGOŃ Proszowice

1/ SANDECJA Nowy Sącz I

2/ MKS MOS Wieliczka I

3/ MKS Andrychów II

4/ DWÓJKA Krynica I

5/ UKS Wola Batorska I

6/ SETBOL Oświęcim II

Dzięki reorganizacji rozgrywek Klub Setbol Oświęcim był reprezentowany przez dwa zespoły: SETBOL I – Izabela Grześko, Julia Pochopień, Natalia Jackowska i Oliwia Kłys oraz
SETBOL II – Jagoda Ziomek, Nadia Cupiał, Natalia Bibrzycka i Weronika Paskudzka.
Awans do turnieju finałowego naszego drugiego zespołu był bardzo miłą niespodzianką. W grupie D trafiły jednak na mocnych przeciwników i nie udało im się przebić do gier o wyższe miejsca. Brawo za ambicję i walkę w każdym pojedynku.

Pięć rozegranych spotkań SETBOLA I w grupie C zakończyło się naszą wygraną w stosunku 2:0. W kolejnej rundzie trafiliśmy na zwycięzcę grupy A – ISKRY Chełmiec-Piątkowa I oraz zespoły z miejsc drugich w grupie B i D – DALIN Myślenice I i MKS Andrychów II. Dwie najlepsze drużyny miały wejść do ścisłego finału. Świadomość stawki widać było w grze każdej zawodniczki na boisku i poza nim. Najbardziej zacięty mecz rozegraliśmy z zespołem Piątkowa I. Konsekwentna i skuteczna gra dała nam zwycięstwo 2:0. Niestety kontuzji kostki doznała Jula i potrzebna była pomoc medyczna. Następne dwa spotkania również wygraliśmy w stosunku 2:0 i wyszliśmy z grupy z pierwszego miejsca. Kolejne, dziewiąte spotkanie, miało olbrzymią wagę – zwycięzca miał zapewniony udział w turnieju finałowym w Krakowie i oczywiście grę o pierwsze miejsce w turnieju wojewódzkim. Na boisko wyszły dwa zespoły – Setbolówki i drużyna SPARTY Kraków I. To było nasze trzecie spotkanie w ciągu ostatniego półrocza. Po znakomitej, pełnej świetnych zagrań grze wygraliśmy 2:0 i zameldowaliśmy się w wielkim finale. Tutaj ponownie spotkaliśmy się z zespołem Piątkowa I. Mecz był bardzo zacięty i stał na wysokim poziomie. Na szczęście kontuzja Juli okazała się niegroźna i mogła wejść na parę zagrań na boisko. Wygraliśmy 2:0, zajmując w turnieju wojewódzkim I miejsce. Brawo!!! Szczegółowe wyniki rywalizacji można wkrótce będzie obejrzeć na stronie MZPS w zakładce minisiatkówka.

Nasze zawodniczki rozegrały bardzo dobry turniej. W trakcie dziesięciu spotkań nie oddały przeciwniczkom żadnego seta, a po wielu zagraniach ręce same składały się do oklasków. Oprócz wyniku sportowego trzeba zwrócić uwagę na wspaniałą atmosferę na boisku – promienne uśmiechy naszych dziewcząt wspaniale komponowały się z ich skuteczną grą. Jest to znakomity prognostyk przed następnymi wyzwaniami. Iza, Julia, Natalia, Oliwia – tak trzymać!!!

Do zobaczenia w Krakowie 02–05.07.2015 r.

Ps: Chwile radości, a we wtorek … wracamy do treningów !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.