III Turniej Minisiatkówki z okazji 69 Rocznicy Wyzwolenia Oświęcimia- „2-ki”

DSC06300

W niedzielę 26 stycznia 2014 roku, w hali sportowej Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, odbył się III Turniej Minisiatkówki Dziewcząt w kategorii „dwójki”. Zawody zorganizowano z okazji 69 rocznicy wyzwolenia Oświęcimia. Organizatorem zawodów był UKS Setbol Oświęcim przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Oświęcim. Łącznie w zawodach wzięły udział 24 zespoły z: Andrychowa, Chrzanowa, Katowic, Kielc, Kęt, Komprachcic, Mikołowa, Opola, Pszczyny, Tychów, Zawiercia i „gospodarza” Oświęcimia.

Po wielu perypetiach zdrowotnych, klub Setbol Oświęcim był reprezentowany przez dwa zespoły w składzie: Oświęcim_1 – Izabela Grześko, Natalia Jackowska i Weronika Paskudzka oraz Oświęcim_2 – Natalia Bibrzycka, Julia Pochopień i Karolina Sarapata.

Zawody rozgrywano w systemie 1 set do 15 punktów, z zachowaniem przewagi 2 punktów.  Mecze eliminacyjne w sześciu grupach A-F wyłoniły zespoły grające o miejsca 1-12 oraz 13-24.

Natalia, Julia i Karolina zagrały bardzo walecznie, zajmując w końcowej klasyfikacji 16 miejsce.

Mecze zespołu Izy, Natalii i Weroniki przysporzyły kibicom i trenerom dużą dawkę emocji i zwrotów akcji. Szczególnie zapamiętamy mecze z zespołami: Katowice_1 – wygrany 17:15 i Komprachcice_2 – zakończony zwycięstwem 18:16. Przed ścisłym finałem wszystkie zawodniczki miały chwilę przerwy na odpoczynek i od razu było to widoczne w grze naszych dziewczyn. Wspaniałe bloki Natalii, doskonałe zagrania Izy i głośny doping pozostałych zawodniczek poniósł nasz zespół do zwycięstwa. W półfinale wygraliśmy z zespołem Komprachcice_1 – 15:8, a w finale ponownie z zespołem Katowice_1 – 15:11. Wspaniały puchar, złote medale i nagroda dla najlepszej zawodniczki, którą otrzymała Izabela – tak zakończył się dla nas ten turniej. Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i trenerów (trochę bardziej posiwiałych po dzisiejszych rozgrywkach J) !!!

WYNIKI TURNIEJU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.