Finały Kinder+Sport 2015

Kraków, dawna stolica Polski i siedziba polskich królów, został wybrany w tym roku gospodarzem finałów XXI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki o Puchar Kinder + Sport. Czwórki dziewcząt i chłopców rozgrywały swoje mecze na boiskach zlokalizowanych w obiektach sportowych Wisły Kraków, natomiast dwójki i trójki rywalizowały w halach sportowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz AGH Kraków przy ulicy Piastowskiej 26. Zakwaterowania zorganizowano w akademikach położonych na terenie miasteczka studenckiego oraz w pobliskich internatach.

Wśród 288 zespołów biorących udział w tym siatkarskim święcie, były również zawodniczki naszego klubu – UKS Setbol Oświęcim, które wystartowały w kategorii „trójek”.
Nasz zespół – Izabela, Julia, Natalia i Oliwia wraz z trenerami zameldował się w akademiku przy ulicy Bydgoskiej po południu, w czwartek drugiego lipca. Pogoda plażowa, wspaniałe słońce, które nam towarzyszyło do końca zawodów. Wczesnym wieczorem udaliśmy się na uroczyste otwarcie, które odbyło się na boisku na terenie miasteczka studenckiego AGH. Największe zainteresowanie zawodników i zawodniczek wzbudził trener reprezentacji Polski Stéphane Antiga wraz z byłymi reprezentantami Sebastianem Świderskim i Piotrem Gruszką.
Następnego dnia zaczynamy od rozgrywek w grupach 3-drużynowych. Nasze dziewczyny pokonują zespoły BAS Białystok II – 2:0 oraz SP Krasne – 2:1. Awansujemy do gier o miejsca 1-32, jemy kolację i kibicujemy przed telewizorem reprezentacji Polski w meczu z Amerykanami w Lidze Światowej. Wygrywamy 3:2!!! Następnego dnia gramy dopiero przed południem. Jest bardzo ciepło i duszno na sali. Nasze zawodniczki zaczynają bardzo sennie i ospale, z zespołem TKS Siatkarz Jarocin przegrywamy po dużej ilości błędów, szczególnie w zagrywce, 1:2. W kolejnych dwóch meczach gra o wiele stabilniejsza, wygrywamy w stosunku 2:0 z SP 87 Sparta Kraków i SKS Aleksandria Aleksandrów Kujawski. Awansujemy do czołowej 16-stki i czekamy na dalszych rywali. W niedzielę zespoły dziewcząt zaczynają gry o godzinie 8.00. Setbolówki śpią na boisku i przegrywają z zespołem UKS ISKRY Chełmiec-Piątkowa 2:0. W kolejnym meczu gra o wiele lepsza, spokojne prowadzenie w pierwszym secie 13:8 z LTS LEGIONOVIA Legionowo, nagle przestój i przegrana do 14, a w kolejnym do 11. Gramy trzeci mecz z faworytem rozgrywek zespołem SP 220 Varsovia Atena Warszawa. Metamorfoza naszego zespołu – w końcu zaczęła funkcjonować zagrywka, udane odbiory i ataki. Prowadzimy 1:0, 14:13 i mamy piłkę meczową w swoich rękach. Niestety przegrywamy do 14 i trzeci set do 6. Mimo porażki był to najlepszy rozegrany przez nasz zespół mecz na tych finałach. W pozostałych rozegranych meczach o miejsca 9-16 widać, że naszym dziewczynom brakowało sił w końcówkach meczów. Zaczynamy wysokim prowadzeniem, dobra gra i nagle załamanie. Ostatecznie na zakończenie wygrywamy 2:0 z zespołem KaEmka Starogard Gdański i zajmujemy w końcowej klasyfikacji 15 miejsce w gronie startujących 48 zespołów. Kategorię „trójek” po znakomitym meczu wygrywa zespół MOSM Tychy 1 przed SP 220 Varsovia Atena Warszawa 2:1 (15-13, 13-15, 11-9).
Zajęte przez nasze zawodniczki miejsce nie do końca oddaje ich możliwości i potencjał. Pierwsza ósemka była w zasięgu naszych dziewczyn, szczególnie patrząc na ich grę w przekroju całego sezonu 2014/2015. Zapamiętamy wiele znakomitych zagrań, ambicję i wolę walki na boisku, a że zdarzyły się chwile słabości …. no cóż, taki jest sport. Wyjazd do Krakowa odbył się przy wsparciu finansowym Urzedu Miasta Oświęcim za co dziękujemy.
A teraz czas na leczenie rozbitych kolan i odpoczynek wakacyjny.

I szczególne życzenia powodzenia – dla naszej zawodniczki, koleżanki i przyjaciółki Oliwii Kłys, która wyjeżdża z rodzicami do Anglii. Dziękujemy za zaangażowanie na boisku i tworzenie znakomitej atmosfery poza nim. Trzymamy kciuki, niech Ci się dobrze wiedzie na nowym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.