Eliminacje Kinder+Sport w kategorii „trójek” i „czwórek” dziewcząt.

W sobotę – 28 marca 2015 r, zawodniczki klubu SETBOL Oświęcim wzięły udział w pierwszym, z dwóch zaplanowanych, turniejów eliminacyjnych Kinder + Sport „trójek” na poziomie rejonowym w Andrychowie. Zawody odbyły się na hali sportowej gimnazjum i połączonej z nim szkoły podstawowej, przy ulicy Daszyńskiego 14. W rywalizacji wzięło udział 20 zespołów z Andrychowa, Chrzanowa, Chełmka, Kęt, Świnnej Poręby, Krzeszowic, Myślenic, Oświęcimia i Zatora.

Oświęcimski klub reprezentowały dwa zespoły:

1. Setbol 1 – Izabela Grześko, Natalia Jackowska i Oliwia Kłys,
  2. Setbol 2 – Natalia Bibrzycka, Nadia Cupiał, Weronika Paskudzka i Jagoda Ziomek.

Grano w systemie grupowym dwa sety do 15-tu, z zachowaniem przewagi dwóch punktów.

W pierwszej części eliminacji grano w 5-ciu grupach liczących po cztery drużyny. Setbol 2 wygrał dwa i zremisował jeden mecz, wychodząc z I miejsca do dalszych gier o miejsca 1-10. W dalszej części rozgrywek dziewczyny przegrały jednak cztery kolejne pojedynki i w meczu o IX miejsce spotkały się z koleżankami z zespołu Zalew Świnna Poręba 1. Nasze zawodniczki wygrały, przy remisie w setach 1:1, różnicą małych punktów. Brawo za zaangażowanie i wielką ambicję.

Zespół Izy, Natalii i Oliwki zagrał znakomicie i wygrał wszystkie mecze w I i II części eliminacji. O pierwsze miejsce w turnieju zagrał z zespołem PMOS Chrzanów 1. Pierwszy set bardzo wyrównany ostatecznie wygrany 16:14, drugi również po pasjonującej grze 15:11. Bardzo dobra gra całej drużyny zaowocowała zwycięstwem 2:0 i zdobyciem I miejsca w całym turnieju. W meczu o trzecie miejsce drużyna MKS Andrychów 1 pokonała Dalin Myślenice 1.

Gratulacje i powodzenia w następnych zawodach, które odbędą się za miesiąc w Chrzanowie!!!

W tym samym miejscu, po zakończeniu rozgrywek „trójek”, zagrały ich starsze koleżanki w „czwórkach”.

W szranki stanęło 16 zespołów z grupy zachodniej województwa małopolskiego. System rozgrywek identyczny jak w przypadku „trójek”, podział na 4-ry grupy po cztery drużyny.

Nasze miasto reprezentowały dwa zespoły:  SETBOL Oświęcim 1 i MOSIR Oświęcim. Pierwsza drużyna trafiła do bardzo trudnej grupy eliminacyjnej z zespołami z Andrychowa i Chrzanowa. Po zaciętej grze zajęła czwartą pozycję i zagrała o miejsca XIII – XVI. Wygrywając dwa mecze i remisując jeden zakończyła zawody na XIII miejscu. Zawodniczki z drugiego oświęcimskiego zespołu zagrały w grupie o miejsca IX – XII, kończąc rywalizację na XI miejscu.

Następne zawody również za miesiąc – w Oświęcimiu!!!