Udane eliminacje Kinder+Sport w kategorii „dwójek” dziewcząt

W niedzielę – 16 marca 2014 r, zawodniczki klubu Setbol Oświęcim wzięły udział w I-szym, z dwóch zaplanowanych, turniejów eliminacyjnych Kinder + Sport na poziomie Rejonowym w Chrzanowie. W rywalizacji wzięło udział 24 zespoły z Andrychowa, Chrzanowa, Kęt, Krakowa, Oświęcimia i Zatora.

Oświęcimski klub reprezentowały cztery zespoły:

1. Setbol 1 – Izabela Grześko, Natalia Jackowska i Oliwia Kłys,
  2. Setbol 2 – Karolina Sarapata i Julia Pochopień,
  3. Setbol 3 – Natalia Bibrzycka i Nadia Cupiał,
  4. Setbol 4 – Joanna Jackowska i Bianka Strumińska.

Grano w systemie grupowym do dwóch wygranych setów – do 11-tu, w przypadku remisu – trzeci set również do 11 punktów.

To był bardzo trudny turniej dla części naszych zawodniczek. W sobotę wróciły ze Szlichtyngowej o godzinie 22.00, a w niedzielę trzeba było wstać o 6.45 i rozegrać 14 gier eliminacyjnych. Setbol 2 rozegrał bardzo dobry turniej, Karolina i Julia przegrały 9 miejsce różnicą małych punktów. Zespoły Setbol 3 i Setbol 4 zagrały ambitnie, zdobywając cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w następnych występach. Nasz pierwszy zespół – Iza, Natalia i Oliwia zagrał znakomicie, wytrzymał dużą presję ( trzy tie-breaki ) i wygrał wszystkie mecze. Szczególnie zacięta i dramatyczna była rywalizacja z pierwszym zespołem PMOS Chrzanów w składzie Zuzanna Kulig i Maja Wcisło. Zawodniczki stworzyły porywające widowisko, gdzie prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Pierwszy set 11:8 dla Setbol-a, drugi 12:10 dla PMOS-a. I tie-break – do końca trzymający w napięciu całą publiczność i trenerów – …… 11:9 dla Setbol-a. To była walka!!!!