Debiut w kategorii „trójek”

Debiut w kategorii „trójek”.W sobotę 25 października 2014 roku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie, odbył się Turniej Minisiatkówki Dziewcząt w kategorii „trójek”. W zawodach wzięło udział 20 zespołów z: Chrzanowa, Oświęcimia, Zatora, Wieliczki, Krakowa, Świnnej Poręby, Tychów, Skoczowa i „gospodarza” Andrychowa.

W barwach Setbola wystąpiły tym razem dwa składy: Oświęcim 2 – Julka, Weronika, Natalia i Nadia oraz Oświęcim 1 – Natalia, Oliwia, Jagoda i Iza.

Zawody rozgrywano w systemie 1 set do 15 punktów, z zachowaniem przewagi 2 punktów.

W meczach eliminacyjnych I fazy grupowej obydwa nasze zespoły rozegrały bardzo dobre spotkania i awansowały do dalszych gier o miejsca I-VIII.

W kolejnej fazie eliminacji grano o wejście do pierwszej czwórki.

W tej części rozgrywek zespół Julki przegrał obydwa mecze i w ostatnim spotkaniu zagrał o VII miejsce z zawodniczkami UKS22-2. Mecz zakończył się wynikiem 15:8 dla Krakowa i VIII miejscem Oświęcimia 2 w całym turnieju.

Nasze zawodniczki z zespołu Natalii w II fazie eliminacji rozegrały również dwa mecze: wygrały ze Spartą 1 Kraków – 15:6 i przegrały po bardzo zaciętym meczu z zespołem Wieliczki 1 – 13:15. W rezultacie wyszliśmy z grupy z II miejsca i w walce o wejście do finału dziewczyny zagrały z zespołem MKS Andrychów 1. Wygraliśmy 15:9!!!! W drugim półfinałowym spotkaniu zmierzyły się zespoły Wieliczki 1 i Tychów. Walka była bardzo wyrównana i ostatecznie po wygranej 22:20, naszym rywalem w spotkaniu o I miejsce została ponownie drużyna z Wieliczki 1. Nasze zawodniczki w spotkaniu finałowym zagrały konsekwentnie i skutecznie. Bardzo dobra gra całego zespołu zaowocowała zwycięstwem 15:9 i zdobyciem I miejsca w cały turnieju. W meczu o trzecie miejsce drużyna Tychów pokonała MKS Andrychów 1 15:10.

Gratulacje dla całej ekipy za ambitną walkę i powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.