Kinder+Sport 2016 eliminacje I – „DWÓJKI”

kinder_sportW dniu dzisiejszym, tj. 2016.02.13 (sobota), zawodniczki klubu Setbol Oświęcim rozpoczęły starty w tegorocznych rozgrywkach mini piłki siatkówej ”Kinder+Sport – 2016″
W kategorii „dwójek” rocznik 2005 – klasa 4 i młodsze, zagrały dwa nasze zespoły:
Setbol I – Joanna Jackowska, Bianka Strumińska
Setbol II – Aleksandra Ryszka, Karolina Kuźniar

Nasz drugi zespół po dwóch rundach eliminacyjnych zagrał w grupie o miejsca 17–20. Po ambitnej grze przegrał trzy mecze – z Dalinem III 9:15, Krzeszowicami V 8:15, Krzeszowicami III 10:15 i zajął w tym turnieju 20 miejsce w gronie 31 drużyn. Ola i Karolina zagrały na miarę swoich możliwości, przy czym Karolina grała z kontuzją nadgarstka, co bardzo utrudniało odbiór górnych piłek, ale wytrwała do końca.

Joanna i Bianka po drodze do rundy finałowej wygrały siedem meczów. W grupie o miejsca 1-4 zagrały kolejno z : Tenczynkiem – wynik 15:9, Libiążem I – 15:10 oraz Krzeszowicami I – 15:12 i zajęły w końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce. Brawo!!!
Runda finałowa była bardzo zacięta, stała na dobrym poziomie technicznym, dostarczyła trenerom i licznie zgromadzonej publiczności dużo wrażeń i emocji.
Nasze dwa zespoły w I (z trzech) turnieju eliminacyjnym zaprezentowały się bardzo pozytywnie. W marcu kolejne gry i szansa na zdobycie punktów rankingowych.